Në Kategorinë e Parë/ Klubi korçar arrin të huazojë një futbollist nga klubi i Veronës në Serinë A

Skënderbeu i ka befasuar të gjithë, me një goditje “big” në merkato! Edhe pse në Kategorinë e Parë, klubi korçar, ka arritur të huazojë një futbollist nga klubi i Veronës në Serinë A.

Bëhet fjalë për Dramane Konate! 28 vjeçari vetëm një ditë më parë u bë pjësë e Veronas duke ardhur si transfertë e lirë nga ekipi i Paganese.

Një lojtar shtatlatrë që ka qenë pjesë e shumë ekipeve të njohura në Itali si Empoli, Ankona, Pro Vercelli, Gubio, Casertana, Paganese dhe Verona.

Me afrimin e Konate, mbrojtja e korçarëve duket e konsoliduar. Kujtojmë që më herët, te Skënderbeu është transferuar Prençi dhe Rapa.