Ndërron jetë 16 vjeçari, pëson arrest kardiak

Në Roseti degli Abruzzi, në Terano të Italisë ka ndodhur një ngjarje tragjike ku mësohet se ka ndërruar jetë një adoleshent 16 vjeçar. Ai u gjet i pajetë nga nëna e tij sot në mëngjes teksa e thërristë atë për ta çuar në shkollë.

Zilja ka rënë por ai nuk është zgjuar, kjo ka bërë që e ëma të shqetësohet për djalin e saj.

Zgjohu ke shkollë, i ka thënë nëna e tij , por ai nuk ka lëvizur. Duke parë që  nuk ka bërë asnjë reagim ajo vuri re se djali nuk po merrte frymë. Atij ju ofrua ndihma e parë por nuk rezultoi me sukses pasi ai kishte ndërruar jetë.

Ekpertiza mjeko-ligjore

Sipas ekpertizëës mjeko ligjore Matteo humbi jetën nga arresti kardiak. Sikurse shkruajnë mediat italiane i riu nuk kishte pasur  më parë probleme shëndetsore.

Ai jetonte në një apartamet në Viale America me prindërit dhe me motrën.

Vdekja e tij ka tronditur të gjithë banorët e lagjes ku ai jetonte.

Matteo njihej nga të gjithë si një djalë i shkathët dhe aktiv. Ai ndiqte studimet në vitin e tretë në shkollen e mesme ‘Vincenzo Moretti’./apel.media