Moti për ditën e sotme, 13 shtator

Vendi ynë do të dominohet nga mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut 1-15 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat pranë tyre era do të fitojë intensitet hera-herës e vrullshme deri në 25 m/s.