Moti për ditën e premte, 8 tetor 2021

Moti nesër parashikohet kryesisht i kthjellët, me vranësira të pakta në mesditë përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim-verilindje 1-8m/s, e cila hera herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 20m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.