Moti për ditën e mërkurë, 15 shtator

Vendi ynë mbizotërohet nga kushte te qëndrueshme atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë dominante, kryesisht në zonat bregdetare por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore dhe pjesërisht zonën e ulët. Të njëjtat kushte atmosferike të na shoqërojnë gjatë pasdites dhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por mesdita mbetet e pandryshuar duke u luhatur nga 12°C deri në 34°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi verior –veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë 4 ballë.