Moti për ditën e mërkurë, 13 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim duke u pasuar nga reshje shiu pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.    

Temperaturat:

Zona malore        7/14°C
Zona e ulët          14/19°C
Zona bregdetare  15/21°C