Moti për ditën e martë, 27 korrik 2021

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim 1-10 m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.