Moti për ditën e hënë, 12 tetor 2021

E martë, 12 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira me  reshje shiu të izoluara në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.    

Temperaturat:

Zona malore        6/16°C
Zona e ulët          14/23°C
Zona bregdetare  15/23°C