Moti për ditën e dielë, 12 shtator

Moti parashikohet të jetë i kthjellët. Vranësira kalimtare do të ketë në orët e mesditës në relievet kodrinore-malore të zonës së qendrës dhe jugut.

Era do të fryjë nga Veriperëndimi – Verilindja 1-10m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.