Moti për ditën e diel, 10 tetor 2021

Moti nesër parashikohet të jetë i kthjellët. Vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare do të ketë në mesditë përgjatë relieveve malore dhe kodrinore në lindje të vendit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje Veriperëndim 1-8 m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12-16 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.