Moti për ditë e premte, 24 qershor 2022

Moti parashikohet me kthjellime e zhvillime vranësirash mesatare e të dendura në zonat malore e kodrinore në mesditë deri në orët e pasdites.

Do të ketë shi përgjatë maleve, ndërsa në verilindje-juglindje dhe pjesërisht në qendër, përkohësisht parashikohen shtrëngata shiu të izoluara me rrufe.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – veriperëndim 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare deri në 15-18m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.