“Mos hy në garë me atë të foltores”/ Rama i drejtohet Bashës: Je në hall të madh dhe nuk po arrin ta menaxhosh dot hallin tënd

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryedemokratin Basha gjatë fjalimit të tij në Kuvend duke i treguar të mos mundohet të kopjojë Berishën pasi nuk do të mundet kurrë të arrijë në vendin e tij.

Pjesë nga fjalimi i Kryeministrit:

Zgjidh hallet, po mos hy në garë me atë të foltores, se nuk ta zgjidh hallin se ai ne atë fushë është më i mirë se ty, mos konkurro me të se për qenef është qenefi i Shqipërisë,ti mos bëj konkurencë se nuk ke. fundit që kam, komisioni në fjale, ta harroni sepse nuk bëhet, republika është në komision asnjëanës. Ktë e kanë zgjedhur shqiptarët ju keni pjesën tuaj. Unë kam vetëm një cështje dobsie ja them Lulit mos kopjo atë rri në lartësine e flokëve të krehura, sepse je në hall të madh dhe nuk po arrin ta menaxhosh dot hallin tend. Nuk bëhesh dot ti goja më e shthurur e këtij parlamenti.