Miqtë e djalit të kryeministrit mes viktimave-E konfirmon vetë ai

Tërmeti i mëngjesit të së martës ka marrë edhe  jetët  e disa prej njerëzve të afërt të djalit të kryeministrit.

Përmes një postimi në rrjetin social, djali i Edi Ramës, Gregor Rama, ka shkruar se mes viktimave të tërmetit të së martës ka dhe persona të afërt me të. Greg Rama  thotë  se “njeriu i tij i afërt së bashku me vëllanë e prindërit janë gjetur nën rrënoja.

Teksti i plotë

“Mes viktimave të shumta nga kjo fatkeqësi natyrore edhe një njeriu im i afërt së bashku me vëllanë e saj, mamin dhe babin janë gjetur nën rrënoja. Vetëm dy trupa janë nxjerrë deri tani nga gërmadhat e asaj që u shpall ditë zie kombëtare. Ngushëllimet e mia shkojnë për të gjithë viktimat e kësaj fatkeqësie”, shkruan djali i kryeministrit.