Ministri i Jashtëm italian viziton nesër Shqipërinë-  Do të zhvillojë takime  me Metën dhe Ramën

Luigi Di Maio, Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar në Itali pritet që të vizitojë nesër vendin tonë.

Ministri italian do të takohet me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe me Kryeministrin Edi Rama.

Ai do të takohet nesër me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta si dhe me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta si dhe me Kryeministrin Edi Rama.

Mësohet se në përfundim të takimit me Ramën do të mbahet edhe një konferencë e përbashkët për shtyp. Gjithashtu është parashikuar edhe vizita e Di Maios në disa prej vendeve të prekura nga tërmeti./ apel.media