Milot Rashica shpallet lojtari më i mirë i muajit gusht tek Norwich

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i muajit gusht te Norwich.

Anësori zhvilloi 3 ndeshje në muajin gusht dhe ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme, sidomos ajo ndaj Liverpoolit.

Në bazë të statistikave të paraqitura nga Norwich City, në faqen zyrtare në “Fazebook”, Rashica fitoi 34 duele, pati 40 prekje të topit, e rikuperoi topin 14 herë dhe kompletoi 47 pasime me një përqindje prej 84 për qind të saktësisë.