Milan gjen pasuesin e Ibrahimoviç

AC Milan thuhet se e ka identifikuar sulmuesin e San Lorenzo, Adolfo Gaich si një “trashëgimtar” të mundshëm të Zlatan Ibrahimovic.

Agjenti i Gaich njoftoi kohët e fundit që 21-vjeçari do të donte të transferohej në Itali, dhe Corriere dello Sport raporton se drejtori sportiv i Milanit Ricky Massara po mban tabelat e situatës së tij

Nofka ‘El Tanque’ – ose ‘The Tank’ në anglisht. Argjentinasi qëndron në 190cm dhe shënoi pesë gola në 12 ndeshje për San Lorenzo para bllokimit të koronavirusit.

Ai luajti ndeshjen e tij të parë me Argjentinën shtatorin e kaluar dhe, me një klauzolë lirimi prej 13 milionë € dhe një kontratë që do të skadonte vitin e ardhshëm, do të futet në parametrat financiarë të kuqezinjve.

Skuadrat e tjerar të Serisë A, Lazio dhe Roma gjithashtu janë lidhur me Gaich në 12 muajt e kaluar.

Inter, PSG & Barcelona Among Host Of Clubs Interested In San ...