Më në fund një lajm i mirë/ Shpëtohet një çift pas orëve të tëra kërkimi

Një çift ka mundur të nxirret i gjallë nga rrënojat në Durrës.

Ata kishin komunikuar që prej ditës së djeshme me forcat e shpëtimit dhe ndodheshin  në pallatin që ishte i fundosur dy kate nën tokë.

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi vendin mëngjesin e djeshme, forca të shumta po punojnë për të shpëtuar sa më shumë jetë njerëzish.

Forca nga, Kosova, Greqia, Italia e vende të tjera, ndodhen në zonat e rrezikuara dhe po punojnë pa pushim.

Personat e gjetur nuk janë identifikuar ende./apel.media