MB: Rusia ka të ngjarë të zgjerojë vendet që është e gatshme të godasë

Rusia ka të ngjarë të zgjerojë vendet që është e gatshme të godasë në një lëvizje për të minuarmoralin e qeverisë dhe popullit ukrainas, tha ushtria britanike të dielën.

Rusia ka rritur shënjestrimin e saj ndaj infrastrukturës civile edhe aty ku ndoshta nuk percepton asnjë efekt të menjëhershëm ushtarak gjatë shtatë ditëve të fundit, tha Ministria e Mbrojtjes në buletinin e saj të përditshëm të inteligjencës në Twitter.

Kategoria e misionit ka përfshirë goditjet kundër rrjetit elektrik dhe një digë në lumin Inhulets r në Kryvyi Rih, tha ai.