Matthew Palmer flet në telefon me Presidentin Meta/ Misteri i bisedës mes tyre

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Sipas informacioneve nga “News 24”, Palmer e ka telefonuar Metën gjatë pasdites së djeshme.

Mendohet se biseda ka zgjatur për rreth 30 minuta dhe është folur për situatën politike në vend dhe zgjedhjet e mundshme të saj.

Presidenca ka lajmëruar se është e gatshme që ta publikojë bisedën telefonike të Presidentit Meta me Matthew Palmer./apel.media