Lulzim Basha pret në takim delegacionin amerikan

Kryedemokrati Lulzim Basha ka njoftuar se në orën 15:00 të ditës së sotme do të presë në një takim delegacionin amerikan për të zhvilluar një bisedë mbi situatën politike dhe ekonomike të vendit. Gjithashtu prezente do të jetë edhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim.

Takimi do të zhvillohet në selinë e PD në Tiranë.

Ky takim vjen në një moment, kur situata politike brenda partisë Demokratike është e ndërlikuar, pasi demokratët janë ndarë në dy drejtime, disa prej tyre mbështesin Berishën ndërsa të tjerët Bashën.