Luka Modric zgjat kontratën me Real Madridin deri në vitin 2023

Mesfushori kroat, Luka Modric , ka nënshkruar një zgjatje të kontratës njëvjeçare me Real Madridin dhe do të qëndrojë te kampionët e Evropës të paktën deri në qershor të vitit 2023, njoftoi klubi të mërkurën.

Njoftimi u bë jo shumë kohë pasi 36-vjeçari fitoi titullin e tij të pestë të Ligës së Kampionëve në një dekadë me kampionët e La Ligës. Ai gjithashtu fitoi Topin e Artë në 2018.

Është viti i dytë radhazi që Modric ka nënshkruar një zgjatje njëvjeçare me Realin pasi kontrata e tij aktuale skadon në fund të qershorit.

Modric ka luajtur 436 ndeshje në të gjitha garat për Realin, duke shënuar 31 gola dhe duke dhënë 73 asistime. Ai është lojtari i 20-të me më shumë paraqitje në historinë e klubit, dy pas Cristiano Ronaldos .

Së bashku me pesë tituj të Ligës së Kampionëve , Modric ka fituar edhe tre tituj të La Ligës, një Copa del Rey , katër Superkupa të Spanjës, tre Superkupa Evropiane dhe katër Kupa të Botës për Klube në Madrid.