Lista e plotë e fituesve në SAG Awards

SAG Awards u mbajt mbrëmjen e së dielës në Shrine Auditorium në Los Angeles. Emrat më të përfolur të botës së filmit dhe televizionit, gjatë vitit që lamë pas, u mblodhën në natën e rëndësishme të ndarjes së çmimeve Screen Actors Guild Awards. Kush ishin ata që triumfuan dhe u nderuan me çmime? Listën e plotë të fituesve e gjeni më poshtë:

Aktori më i mirë në një film ose miniserial

Sam Rockwell, Fosse/Verdon

Aktorja më e mirë në një film ose miniserial

Michelle Williams, Fosse/Verdon

Aktori më i mirë në një serial komedi

Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel

Aktorja më e mirë në një serial komedi

Phoebe Waller-Bridge, Fleabag

Komedia më e mirë në tërësi

The Marvelous Mrs. Maisel

Aktori më i mirë në një serial dramë

Peter Dinklage, Game of Thrones

Aktorja më e mirë në një serial dramë

Jennifer Aniston, The Morning Show

Drama më e mirë në tërësi

The Crown

Aktori më i mirë në rol joprotagonist

Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood

Aktorja më e mirë në rol joprotagonist

Laura Dern, Marriage Story

Aktori më i mirë protagonist

Joaquin Phoenix, Joke

Aktorja më e mirë protagoniste

Renée Zellweger, Judy

Performanca më e mirë e kastit në një film

Parasite

Seriali më i mirë

Game of Thrones

Performanca më e mirë në tërësi

Avengers: Endgame