Lihet pas Justin Bieber! Shihni kush ka më shumë ‘subscribers’ në YouTube

Grupi i vajzave të Koresë së Jugut, Blackpink, nuk është i zënë me promovimin e asgjëje për momentin, pasi anëtarja Lisa sapo ka nisur karrierën e saj solo (pa lënë grupin) me këngën e saj debutuese më vete, “Lalisa”. Pavarësisht se kanë disa kohë në qetësi, kjo nuk do të thotë që fansat e tyre në të gjithë botën nuk janë ende duke u angazhuar me ta dhe duke konsumuar gjithçka që lidhet me super yjet. Tani vajzat kanë arritur një arritje të jashtëzakonshme në njërën prej platformat më të rëndësishme për muzikantët.

Blackpink sapo ka kaluar Justin Bieber për abonentët më të shumtë në YouTube, duke thyer rekord për abonentët më të shumtë histori. Ikonat K-pop tani kanë 65.6 milion subscribers, duke mundur këngëtarin kanadez të pop-it me 65.1 milion subscribers, të paktën për momentin.

Bieber u mbajt mbreti i YouTube, të paktën për sa i përket numrit të abonentëve, për një kohë të gjatë, duke lënë pas emra si Blackpink, BTS (Nr. 3, 57.5 milion), Marshmello (Nr. 4, 53.8 milion) dhe Ariana Grande (Nr. 5, 49.6 milion)

Suksesi i madh i Blackpink mund të jetë për shkak të publikimit të “teaser” të këngës së Lizës “Lalisa”, e cila qëndron si një nga këngët më të shumëpritura në historinë e K-pop.