Ligue 1, shkarkimi i papritur

Zbulohet se trajneri i Monaco, Leonardo Jardim, është shkarkuar nga detyra. Sipas AFP, ditën e hënë ai pritet të zëvendësohet nga ish-trajneri i Spanjës, Robert Moreno.

Portugezi Jardim ishte rikthyer këtë sezon tek Monaco, pas eksperiencës së tij të mëparshme me këtë skuadër, të cilën e udhëhoqi drejt fitimit të kampionatit dhe gjysmëfinaleve të Champions League në vitin 2017.

Por ky sezon nuk dukej dhe aq pozitiv për të, pasi Monaco pozicionohet në vendin e shtatë. /apel.media

Monaco, fituese e Ligue 1 në vitin 2017