LAJMI I FUNDIT/ Zjarr i madh në Elbasan, digjen kontejnerët me mbetje te ish Metalurgjiku

Një vendgrumbullim i paligjshëm mbetjesh industriale është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje në Elbasan.

Mësohet se vendgrumbullimi i mbetjeve ndodhet në zonën e ish-Kombinatit Metalurgjik.

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje dhe po punon për të shuar flakët.