LAJMI FUNDIT/ Një autoveturë dhe një trailer përfshihen në aksident. Dyshohet për viktima

Një aksident mësohet se ka ndodhur pak minuta me parë në aksin kombëtar Librazhd-Elbasan.

Mediat lokale lajmerojne se aksidenti ka ndodhur në Xibrrakë në një kthesë afër një karburanti dhe dyshohet se ka të plagosur rëndë.

Ky eshte aktidenti i dyte i raportuar kete pasdite.
Ne aksident është përfshirë njē autoveturë dhe një trailer.
Si rezultat i përplasjes mes tyre autovetura ka dalë jashtë rruge dhe ështē shkatërruar.

Si pasojë e aksidentit është bllokuar qarkullimi i automjeteve prej 15 minutash. Policia ka mbërritur në vendngjarje për disiplinimin e qarkullimit dhe hapjen e rrugës me një korsi.