LAJM I FUNDIT/ Arrestohen 18 persona , grabitën pronat tek kepi i Rodonit

Policia e Durrësit ka arrestuar 18 persona dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë , për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve .

Gjithashtu  policia njofton se ka arrestuar një prej personave të shpallur në kërkim gjatë operacionit.

Për këtë shtetas Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale”,e kryer në bashkëpunim.

Njoftim i policisë Durrës:

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Kapet dhe ndalohet një prej personave të shpallur në kërkim gjatë operacionit.

Më herët gjatë operacionit u arrestuan 18 persona dhe u shpallën në kërkim 3 të tjerë

Në vijim të operacionit policor të koduar Rodoni, Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore Durrës, kapën dhe ndaluan shtetasin: A.R.32 vjeç, banues në Katund i Ri, Sukth, Durrës.

Për këtë shtetas Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Përvetësimi i parave ose mallrave që rrjedhin nga vepra penale ose veprimtaria kriminale”,e kryer në bashkëpunim.

Vijon puna për kapjen e personave të tjerë të shpallur në kërkim.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./apel.media