Kush është këngëtarja me famë botërorë që do të jetë e ftuar speciale në festivalin e RTSH

Eleni Fourira është këngëtarja me oringjinë shqiptare e cila ka një famë ndërkombëtare.

Këngët e saj jan kthyer në hite, ndërsa numeron mijëra ndjekës në profilin e saj në Instagram. Por një lajm i kohëvë të fundit ka bërë që të lumturojë të gjithë.

Burime për ‘Neës31’ kanë bërë të ditur Eleni do të jetë e ftuar speciale në një prej netëve të festivalit në RTSH, që do të jetë në datat 19 dhe 20 Dhjetor.

Fourira vitin që shkoi ishte pjesmarrëse në Eurovision, ku përfaqësoi Çipron dhe arriti në vendin e dyte. Pritet që ta  ndezë atmosferën edhe në festivalin  RTSH./apel.media