Kryeministri Rama paralajmëron nisjen e ligjit për KÇK/ Pritet konferenca speciale

Kryeministri Rama ka paralajmëruar se ditën e sotme në orën 11:00 do të shpalosë ligjin special kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se sot do të nisë spastrimi i tyre, nëpërmjet një ligji special.

Postimi i plotë:

Mirmëngjesi.

Sot në ora 11:00 live shpalosim ligjin special kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar KÇK (kap ça t’kapësh) sot nis spastrimi i tyre me ligj special!

Paçi javë të mbarë🇦🇱

/apel.media