Korçë/ Vodhi targat e tre automjeteve, arrestohet 40-vjeçari

Një 40-vjeçar është arrestuarnga policia e Korçës, pasi është kapur duke vjedhur targat e një automjeti tip “Toyota”.

Sipas policisë rezulton se ky person është autor i ngjarjeve të ndodhura më datë 03.09.2021 dhe 19.09.2021, në lagjet nr. 12 dhe 7, të qytetit të Korçës, ku ka vjedhur targat e automjetit tip “Opel” në pronësi të shtetasit A. K dhe targat e automjetit tip “Volksëagen” në pronësi të shtetasit V. D.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.