Korça me aeroport sportiv/ Nisin punimet për aeroportin e Lumalasit, investimi synon të tërheq turistë të shumtë

Kryebashkiaku Korçës, Sotiraq Filo ne nje prononcim per mediat ka shpalosur projektin me te fundit ate te ngritjes se një aeroporti sportiv ne Korçë.

Ai tha se kane nisur punimet për aeroportin e Lumalasit, dhe ky investim synon të tërheq turistë të shumtë !

Sipas Filos, synohet zhvillimi sporteve te aventures qe lidhen kryesisht me fluturimin.