Keqtrajtoi një mace dhe video qarkulloi në internet, vihet nën hetim 39-vjeçari në Tiranë

Një 39-vjeçar është vënë nën hetim në Tiranë, pasi në rrjetet sociale qarkulloi një video, i cili shihet duke keqtrajtuar një mace. Menjëherë pas identifikimit të këtij shtetasi, është bërë e mundur n...
Keqtrajtoi një mace dhe video qarkulloi në internet, vihet nën hetim 39-vjeçari në Tiranë
Foto: Keqtrajtoi një mace dhe video qarkulloi në internet, vihet nën hetim 39-vjeçari në Tiranë

Një 39-vjeçar është vënë nën hetim në Tiranë, pasi në rrjetet sociale qarkulloi një video, i cili shihet duke keqtrajtuar një mace.

Menjëherë pas identifikimit të këtij shtetasi, është bërë e mundur ndalimi dhe shoqërimi në Komisariatin e Policisë Nr. 4.

Gjatë kontrollit në automjetin e 39-vjeçarit S. K, u gjet një armë sportive, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve nisi procedimi penal për shtetasin S. K., për veprat penale “Keqtrajtimi i kafshës”, “Prishja e qetësisë publike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.