Këngëtarja e mirënjohur përkujton njeriun e shtrenjtë dhe momentet e fundit me atë

Kengetarja e njohur e kenges popullore, Maja, kujton 5 vjetorin e humbjes se nenes se saj. Ajo sjell në kujtesë momente nga takimet me nenën në momentet e fundit në këtë jete .

Maja shkruan:

Kete 5-vjetor te ndarjes nga kjo jete te nenes time te shtrenjte,do ta kujtoj keshtu:
Ishim ne spitale me mamane tone nje kohe relativisht te gjate..Ne femijet e saj,ishim aty nonstop, nderroheshim nganjehere..pasi mamaja,ishte sh e semure,..
I thote mamase nje mike e famijes qe kishte ardhur per vizite,: hajde moj Behare hajde,si mbreteresha e Anglise je,me gjithe keta njerez qe te sherbejne..( ti ngrinte pak moralin),i thote mamaja ashtu me syte mbyllur ne shtrate,-mbretereshes se anglise i sherbejne sherbetoret me para,po mua me sherbejne femijet e mi me dashuri ,a te keqen,jam me mire une i tha,me pak buzen ne gaz..
Keshtu ishte nena jone,mendje e shpirte ndritur.
Ne te kemi ne zemer e ne mendje pergjithmone e shtrenjta jone.,
Prehu e qete engjelli jone,bashke me engjejt e tu.