Kemi qenë të pirë/ Zbardhet dëshmia e Xhevdet Leçinit

Është zbardhur  dëshmia e autorit të vrasjes së 29-vjeçarit Marjus Ismailaj, në Kavajë.

Xhevdet Leçini, 60-vjeç, ka thënë  para grupit hetimor se me viktimën dhe një tjetër person kishin që prej orës 11:00 të paradites së sotme dhe deri në momentin  që  ndodhi ngjarja që pinin së bashku në lokal. Sipas tij shkaku  i ngjarjes ka qenë një debat që shkoi deri në përdorimin  e armëve.

“Kemi qenë të pirë, ishim prej orës 11:00 në tavolinë. Nuk e di si ndodhi, u errësova dhe e vrava”, mësohet se ka thënë Leçini./apel.media