Këlcyra – Banorët denoncojnë mungesën e investimeve

Banorër e Këlcyrës denoncojnë mungesën e vëmendjes së autoriteteve lokale dhe qëndrore, ndaj infrastruktures së rrenuar dhe mungeses së investimeve ne zone. Mungesa e investimeve me rruge te cilat kane vite qe nuk reabilitohen apo investohen si dhe niveli i ulet ekonomik kane bere qe dhjetra banore te zones te shperngulen per te emigruar apo migruar duke e zbrazur zonen dhe duke krijuar probleme tek pjesa tjeter e mbetur e popullsise.

Statusi Qytetareve :

Kjo eshte kelcyra..ska lagje te mos jet.me rruge te prishura..dhe plerat hedhur neper rruge dhe afersisht te kopshti i femijve..bosh fare dhe qendra ..se kan ikur te gjithe jasht shtetit..papunesia po na largon..nga atdheu..dhe qeveria e edi rames..e ka ber krize ..kjo eshte turp…kur ska drejtues..ka 2 mandate kryetari bashkis.dhe po ben te tretin dhe ska ber asgje keta jan zhgenjime fatale .turp per bashkin..turp per qeverin shqiptare qe kemi tan

Gepostet von Televizioni Kelcyra am Sonntag, 29. Dezember 2019