“Kam dashur ta vras atë prej kohësh” I riu masakron kumbarin, i copton trupin dhe e hedh në kosh

Autori i vrasjes së 52-vjeçarit, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, është një 21 vjeçar.

Viktima ishte kumbari i personit në fjalë. I riu pasi e vrau kumbarin e hodhi trupin e tij në kosh plehrash.

 Vitet e fundit, 52-vjeçari ka qëndruar në banesën në Petralona, ​​ku i riu jetonte me nënën e tij dhe ditët e fundit fqinjët kanë pyetur veten, se ku ishte 52-vjeçari.

Pronari i kafenesë që ai frekuentonte kishte tentuar të lidhej me policinë për ti thënë se nuk e kishin parë 52-vjeçarin prej dy ditësh.

Pronari i lokalit tha për viktimën:

“Ai mungonte prej dy ditë, nuk e pashë atë dje në dyqan, u shqetësova. Shkova dhe i rashë ziles. Unë e pyeta 21-vjeçarin se çfarë ndodhi dhe ai u përgjigj: Ai do bëjë jetën e tij dhe ne do të kemi gjyqin tonë”.

Pas kësaj, pronari i lokalit ka treguar se kishte pyetur nënën e djalit dhe ajo i ishte përgjigjur duke thënë se: “E di që me siguri ai do ta vriste”.

Një tjetër banor i zonës flet thotë se 21-vjeçari ka të ngjarë të ketë probleme psikologjike, ndërsa referuar viktimës, ai shprehet se shpesh e shikonte të dehur tek kafeneja që frekuentonte.

21-vjeçari ka thënë për policinë se e kishte vrarë 52-vjeçarin sepse po abuzonte nënën e tij.

“Kam dashur ta vras ​​atë prej kohësh”, tha ai.

Ai tregoi se mori thikën dhe ndërsa kumbari i tij ishte në gjumë filloi ta godiste atë. Më pas e copëtoi dhe e hodhi në plehra.

Kamerat nga vendi konfirmuan ato që thanë autori. Ai ishte kapur duke hedhur kumbarin e tij në plehra, brenda një qese plehrash, në 1:44 të mëngjesit të së Premtes.

Nga ekspertiza rezultoi se si nëna ashtu edhe djali kanë probleme psikologjike, kështu që gruaja u shtrua në klinikën psikiatrike të Spitalit të Përgjithshëm “George Gennimatas”./apel.media