Juventus bën gati valixhet për një tjetër yll të organikës së tyre

TURIN, ITALY - MARCH 30: Daniele Rugani of Juventus in action during the Serie A match between Juventus and Empoli at Allianz Stadium on March 30, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Në ambientin juventin po përgatiten për t’i dhënë lamtumirën një tjetër futbollisti pas Mario Mandzukiç, dhe ai është mbrojtësi Daniele Rugani. 25-vjeçari duket se nuk është më në planet e trajnerit Sarri.

Sipas Telegraph, Rugani duket se është një objektiv i “dhelprave” të Leicester për këtë merkato dimërore. Ata po përgatiten të ofrojnë një ofertë prej 20 mln € për të arritur shërbimet e lojtarit.

Me rikthimin e Chiellini-t, Sarri duhet të zgjedhë se cilin duhet të eleminojë nga 2 mbrojtësit, pasi i bie të jetë jashtë edhe nga Champions League, dhe mesa duket, Rugani është shumë pranë largimit. /apel.media