Ishte përfolur si James Bond i ri, por aktori i njohur mund të luajë personazhin negativ të filmit

Ai ka qenë një nga favoritët për të marrë rolin e James Bond tani që Daniel Craig ka dhënë dorëheqjen. Por duket se Idris Elba do të marrë rolin negative dhe jo si 007, sipas raportimeve.

Aktori, 49-vjeçar, ishte informuar shumë për të luajtur spiunin e famshëm dhe pavarësisht se muajin e kaluar deklaroi se nuk i ishte ofruar roli, kjo nuk e pengoi atë të pranonte se do t’i jepej mundësia. Tani The Sun raporton se burime të ndryshme thonë se ai mund të luajë personazhin negativ.

Një burim tha: ‘Idris ka pasur biseda jozyrtare me studion dhe atij i është thënë se ka një rol në filmin e ardhshëm të Bond për të, nëse ai e dëshiron atë. Ai nuk do të jetë personazhi kryesor, por ata e njohin sasinë e tërheqjes dhe respektit që ai imponon dhe duan të punojnë me të në një personazh krejtësisht origjinal për kastin e ardhshëm. Është ende shumë herët për bisedat, por, deri më tani, duket se do të ishte roli i një personazhi negativ”.

Daniel u largua nga ekskluziviteti i Bond me publikimin e tij më të fundit “No Time to Die”.

Që atëherë, lojtarë si Tom Hardy, Regé-Jean Page, Henry Cavill dhe Idris janë konsideruar si pretendentë të mundshëm.

Idris foli për filmin muajin e kaluar kur konfirmoi: ‘Jo, nuk do të jem James Bond’. Por kur u pyet nëse do të dëshironte të merrte rolin në një moment, ai shtoi: “Kush nuk do ta bënte?”