Ish Kryeministri Berisha mesazh të koduar demokratëve: “Së bashku për të hedhur ne koshin e plehrave pengun Lulzim Basha”

Ish kryetari i PD-së, Sali Berisha ka ngritur prej ditësh akuza të forta kundra kryetarit aktual Lulzim Basha. Se fundmi vetem pak minuta me parë Berisha, thërret në ndihmë demokratët të shporrin nga PD, Bashën.
Çarja mes dy kryetarëve erdhi pas vendimit të Bashës, per te larguar nga grupi parlamentar, Sali Berishën, sipas urdhrit të amerikaneve por që ish Kryeministri tha se me pare Basha duhej te kish dhënë vete doreheqjen.

Statusi Berishës:

Te dashur anetare dhe anetar te Partise Demokratike, asnje largim nga rradhet e saj por te gjithe se bashku per te hedhur ne koshin e plehrave vendimin antistatutor, amoral, poshterues dhe fund e krye per interes personal te pengut Lulzim Basha.

Rrofte Partia Demokratike e Shqiperise! sb