Interi fiton Superkupën e Italisë, mund në finale Juventusin

Interi ka fituar Superkupën e Italisë duke mposhtur në finale Juventusin në ndeshjen e zhvilluar në San Siro.

Ishte goli i Sanchez në limit të shtesave që i siguroi trofeun skuadrës zikaltër.

Ndërkohë, sa i përket kohës së rregullt supersfida u mbyll 1-1 me golat e McKennie 25′ dhe Martinez nga penalltia 35′.