“Imazhet e dhunës së Berishës në të gjithë botën”, Ina Zhupa pas lajmeve në mediat ndërkombëtare: Pas shpalljes non grata, Berisha kërkoi të marrë PD me forcë

Partia Demokratike ka publikuar sot një video me lajmet e mediave ndërkombëtare për 8 janarin. Zëdhënësja e PD dhe deputetja Ina Zhupa deklaroi sot se jo vetëm shqiptarët por e gjithë bota e mori vesh se si Sali Berisha pas shpalljes non grata kerkoi të marrë me dhunë

“8 janari ishte një ditë e zymtë për çdo shqiptar kudo ku jeton, brenda apo jashtë vendi. Imazhet e dhunës dhe thirrjet për derdhje gjaku demokratësh pushtuan mediat kryesore. Jo vetëm shqiptarët por e gjithë bota e mori vesh se si Sali Berisha pas shpalljes non grata kërkoi të marrë me dhunë PD”, shkroi Zhupa.

https://fb.watch/ax5uf75o0p/