Ilda Bejleri sherr me ndjekësin: Nuk ja përton fjalën “Shif mos të ngrijë nusja në foto”

Postimi i fundit në rrjetin social ”Instagram” i moderatores sportive Ilda Bejleri, ku në sfond duket Nënë Tereza, ka ngjallur polemika tek ndjekësit e saj.

Postimi i plotë i saj është:

“Hapni sytë e shikoni realitetin me sy, shihni se jemi vendi ma i mbrapambetun i Europës e konkurojmë edhe për botën. Pse?… Mjerisht duket se tash shumë kohë ne nuk na punon logjika si tjerëve: i thurim lavde vedit për mbrapambetjen tonë, turpet i quejmë ‘virtyte të larta të kombit’.

Jemi verbue shpirtnisht pse na mungon mendja e kthjelltë e inteligjenca për me pa se ku jemi; na mungojnë vullneti e trimnia për me thanë të vërtetën . . . Shka na mungon ne që mos të jemi si europjanët tjerë?

Toka, jo; dielli e deti, jo. Na mungon mendja e mentaliteti e, mbi të gjitha dashunia. Nuk na sjell lavdi lashtësia, në qoftë se nuk jemi të qytetnuem. Nuk na sjell lavdi origjina, në qoftë se jemi të përçamë.” Nga: At Zef Pllumi! Gezuar Shqiperi 2020”,– shkruan Ilda Bejleri në profilin e saj.

Një prej ndjekësve të saj nuk ka ngurruar të lejë një koment negative në postiin e moderatores bukuroshe, ndërkohë as ajo nuk ja ka përtuar fjalën.

“Kur të publikosh ti foto me këmbë mbyll do fillojnë me ndryshu gjërat”.

“Aman se na shkrive”- i replikon Ilda, ndërsa ndjekësi vazhdon me komentet:

“Vetëm mos ngri se është dhe minus”.

Ilda e ka mbyllur bisedën me një përgjigje:

“Shif mos të të ngrijë nusja në foto”./apel.media