Identifikohet viktima që u gjet në kanal në Fier, ishte zhdukur që më 28 tetor

Identifikohet viktima që u gjet në një kanal në fshatin Mujalli në Fier. Bëhet fjalë për një 70-vjeçar të zhdukur një muaj më parë.

Policia e Fierit deklaron zyrtarisht se në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmjen e sotme, u bë identifikimi i shtetasit i cili u gjet i dekompozuar në një kanal në fshatin Mujalli, shtetasi S. P., 70 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori” Fier, për të cilin djali i tij ka bërë kallëzim në Polici në datë 28.10.2021 se i ati (i cili vuan nga sëmundja e sklerozës) është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer më.

Gjatë këqyrjes paraprake nga eksperti mjeko-ligjor, në trupin e shtetasit S. P. nuk janë konstatuar shenja dhune. Materialet do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.