Horoskopi për ditën e shtunë, 19 nëntor 2022

DASHI
Në fundjavën që fillon sot do të mund të zgjidhni një problem që ka të bëjë me shtëpinë. Diçka që ju shqetëson prej disa kohësh. Në dashuri keni pasur nevojë të dëshpëruar për pak qetësi, jeni të shqetësuar dhe kjo duket. Mundohuni të ndryshoni diçka.

DEMI

Jeni melankolik, ndoshta ju mungon edhe një person që nuk është pranë jush. Ka diçka për të vënë në dukje, për të sqaruar atë përfundimisht. Sa i përket punës, ndryshimet duken afër.

BINJAKËT

Fundjava do të nisë në mënyrë të shkëlqyer, Hëna në shenjën tuaj do të japë emocione të ndryshme. Kreativiteti është në kulmin e tij, gjatë kësaj kohe. E shtuna do të jetë e tensionuar, por do të sjellë disa avantazhe të papritura. Mbajeni veten edhe për pak.

GAFORRJA

Diçka nuk ju bind në lidhjen tuaj të dashurisë, por kjo periudhë ju lejon të bëni zgjedhje të rëndësishme në karrierë. Ju gjithashtu duhet të relaksoheni dhe të rivendosni energjitë tuaja. Pak vëmendje në dashuri duhet gjatë orëve të ardhshme.

LUANI

Në orët në vijim priten mundësi në sektorin praktik. Jeni të shqetësuar për një konkurs. Mundohuni të mbani vullnetin tuaj për të fituar gjithmonë dhe/ose kontrolluar të tjerët nën kontroll.

VIRGJËRESHA

Hëna disonante ju fton të jeni shumë të kujdesshëm sidomos në orët e mbrëmjes. E diela do të jetë një ditë pa vrull të veçantë. Më mirë të presësh të hënën.

PESHORJA

Në orët e ardhshme, mos kini frikë të ëndërroni shumë. Beqarët e shenjës suaj mund të takojnë një person të ri dhe të rëndësishëm. Ka një atmosferë ndryshimi, mbështeteni atë. Është e kotë të qëndrosh i ankoruar pas së shkuarës, të shikosh të ardhmen me optimizëm.

AKREPI

Pritet një ditë klasike e cila kërkon një ritëm shumë të shpejtë. Shqetësimet janë shumë të shumta. Nëse prisni përmirësime, do t’ju duhet të prisni edhe pak. Të paktën deri nesër pasdite.

SHIGJETARI

Gjatë fundjavës do të keni pak energji dhe përveç kësaj do t’ju duhet të përballeni me një hënë në kundërshtim me ju. Mos u zhytni në kujtime dhe përpiquni të shihni njerëz që mund t’ju shpërqendrojnë. Ju duhet të vazhdoni përpara dhe të filloni aventura të reja.

BRICJAPI

Jeni njerëz pasionantë dhe xhelozë. Para se të thoni diçka, mendojuni mirë. Fatmirësisht nuk jeni shumë të nxituar në dashuri. Jeni gjithashtu njerëz të qetë, por dilni disi nga kjo butësi që ju karanterizon. Bëjeni të paktën këtë herë.

UJORI

Ju pret një ditë e karakterizuar nga një Hënë në një aspekt të favorshëm. Mund të dilni me një ide të shkëlqyer. Ndjenjat janë gjithashtu më të lehta për t’u trajtuar. Planifikoni një mbrëmje të këndshme me partnerin tuaj.

PESHQIT

Ju pret një ditë në të cilën do të keni mundësinë të rregulloni çështje të lirshme. Hidhe larg melankolinë. Me pak fjalë, është e kotë të qash qumështin e derdhur. Mendoni për të ardhmen me optimizëm. Me pak fjalë, gjithçka është për të mirën, por mos kini frikë nga disa ndryshime.