Horoskopi për ditën e hënë, 20 Dhjetor 2021

Dashi

Sot dita do t’ju sjellë fat, në çdo gjë që bëni. Situatat  dhe ngjarjet që do të vijnë, nëpërmjet kontakteve dhe komunikimeve shoqërore, do t’ju japin mundësi të mëdha për të arritur qëllime madhështore dhe për të kaluar momente të mrekullueshme.

Trekëndëshi i njëkohshëm Merkur-Uran, premton rrethana pozitive të papritura, të cilat do të përmirësojnë imazhin dhe reputacionin tuaj në maksimum.

Demi

Sot fati është në anët tuaj, veçanërisht për sa i përket dëshirave dhe planeve të rëndësishme që planifikoni t’i realizoni, prej kohësh. Gjashtëkëndëshi Diell-Jupiter do t’ju ofrojë forcë të brendshme dhe njohuri të forta, të cilat do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë po ndodh në mjedisin tuaj të afërt.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran premton lajme të papritura të këndshme, kontakte sociale, por edhe udhëtime.

Binjakët

Planetët do t’ju ndihmojnë të merrni vendime serioze, me këmbë në tokë, të sakta, thelbësore dhe të dobishme, në lidhje me marrëdhëniet ndërpersonale. Për shembull, nëse kohët e fundit keni pasur një keqkuptim me dikë sot, do të jeni në gjendje ta zgjidhni atë.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran premton një zbulim të dobishëm që do t’ju hapë sytë.

Gaforrja

Sot ju ofrohen mundësitë për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme. Detyrimet tuaja do të përpunohen lehtësisht dhe çështjet tuaja në pritje mbyllen me sukses.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran premton gëzime të papritura, përmes marrëdhënieve të rëndësishme ndërpersonale për ju.

Luani

Planetët do t’ju sjellin  gëzim, argëtim, kreativitet dhe shkëlqim. Realizoni qëllimet dhe ambiciet madhështore, pasi fati është në anën tuaj, përderisa shmangni lakminë dhe arrogancën.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran, premton zgjidhje praktike të papritura, për detyrimet dhe çështjet pezull të përditshmërisë.

Virgjëresha

Sot  zbatoni me sukses planet, dëshirat, synimet dhe objektivat, që kanë të bëjnë kryesisht me shtëpinë dhe familjen. Ju bëni atë që mendoni dhe dëshironi.

Sot është një mundësi e shkëlqyer për të normalizuar marrëdhëniet e prishura familjare.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran premton një reputacion të mirë, surpriza të këndshme dhe ndryshime të papritura të gëzueshme për ju.

Peshorja

Sot do të bëni  shumë njohje të reja interesante dhe të dobishme. Një lajm i këndshëm do t’ju rikthejë buzëqeshjen.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran, premton gëzime të papritura në fushën e shtëpisë dhe familjes.

Akrepi

Marrëdhëniet e rëndësishme ndërpersonale në jetën tuaj janë stabilizuar, ashtu siç keni dashur prej kohësh.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran, premton mesazhe të këndshme, telefonata, lajme madje edhe nga atje ku nuk e prisni. Nëse jeni të lidhur, kufizoni prirjen tuaj pë‰r xhelozi dhe posesivitet, sepse mund  të ketë tensione dhe konflikte të pakuptimta.

Shigjetari

Fati është në anën tuaj, në të gjitha fushat e rëndësishme të jetë! Ju duhet të përfitoni nga të gjitha mundësitë që do t’ju vijnë dhe të realizoni dëshirat dhe qëllimet.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mëkur-Uran, premton rikthim të vetëbesimit dhe vetëvlerësimit.

Bricjapi

Sot do të keni mundësinë të bëni një reflektim  konstruktiv dhe të dobishëm për veten tuaj.  Është koha të kuptoni dëshirat tuaja më të thella.

Trekëndëshi i njëkohshëm Mërkur-Uran, premton gëzime të mëdha të papritura, përmes komunikimeve dhe njohjeve të‰ reja. Në planin financiar fati është në anën tuaj dhe padyshim do të keni të ardhura. Në karrierën tuaj jeni paksa abstrakt dhe të‰ shkujdesur dhe mund të bëni gabime.

Ujori

Sot mund të prisni shumë ngjarje pozitive. Përveç kësaj, do të keni mundësi të pafundme për të arritur qëllime madhështore dhe të larta, me ndihmën e gjashtëkëndëshit Diell-Jupiter.

Peshqit

Sot mund të prisni disa zhvillime të dobishme dhe thelbësore në jetën tuaj. Imazhi dhe reputacioni juaj social po përmirësohen në maksimum, pasi sot, në mënyra të ndryshme do të ndiheni se mjedisi juaj shoqëror ju respekton, vlerëson dhe admiron.