Hipotezë apo e VËRTETË/ Çfarë shkruhet në dekretin e Henri Kisinger, për reduktimin e popullësisë botërore?

Nga Nadir Mura

Vret nje njeri dhe denohesh perjete, vret nje popull te tere e te japin cmim nobel, shfaros miliarda njerez dhe bota e bene hero!

Ne vitin 1974 Henry Kissinger ishte sekretar i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, president ishte Richard Nikson, ishin pikerisht keta dhe nje grup i fshehte qe nuk ishin fare dakort me mendimet e John Kennedy-t, mosbindja i shkaktoi vdekjen presidentit, e keshtu, tashme rruga ishte e hapur.

Pikerisht ne ate vit, Kissinger detyroi te gjithe kreret e botes me nje dekret qe cuditerisht nuk flitet fare, akoma sot, i quajtur “Dekreti Kissenger” i cili u firmos nga 190 shtetet me potent te globit.

A e dini se cfare shkruhet ne te,per Reduktimin e Popullsis Boterore!

ATA qe sundojne, pasi shkaktuan me qindra luftra ne ane e mbane botes, me vone, fill pas luftes se dyte boterore u ulen ne tavoline dhe zgjodhen nje tjeter strategji per eliminimin e nje pjese te madhe te njerezimit, ate te shkaterrimit te qelizave.

Po si behet kjo? E thjeshte.

Pesticidet qe perdoren per bujqesi jane helme super te sofistikuara qe kur hyjne ne qelizat tona ato dalngadale krijojne semundje nga me te ndryshmet, ku si perfundim kthehen ne tumore. Dhe, nese disa trupa u rezistojne, pasojat e tyre i degradojne keta trupa ne moshen e thyer. Por nuk jane vetem pesticidet.

Per shfarosjen e shqiptareve ne ate kohe u vendos qe ta kryente jugosllavia, e keshtu keshilli i fshehte vendosi qe mielli, i cili eshte burimi kryesor i ushqimit, te vinte pikerisht nga vendet sllave, bile shume pak jane te informuar se akoma sot mielli vjen nga serbia. Substancat qe hedhin jane kryesisht per degradimin e spermatozoidve te meshkujve, kurse per femrat perdoret nje substanc qe shkakton vdekjen e fetove qe ne embrion, ose eleminimin ovul total.

Keto qe po ju shkruajme nuk jane perralla, mjaft te kerkoni dhe do te zbuloni akoma sekrete kaq te medha, qe nuk munden dhe te thuhen.

Toka ka kohe qe po lengone, madje keto probleme klimatike te cilat po rendohen gjithmone e me shume, jane pasoja te 20 apo 30 viteve te shkuara (peme te prera ne pafundesi, nafte e thithur nga toka, fabrikat me gazera toksike, miliarda makina qe levizin ne pafundesi, ujerat e qelbura qe derdhen ne dete dhe oqeane duke i ndotur ne nje menyre te pashoq etj etj.), dhe merreni me mend se cfare pasojash klimatike do te kemi ne vitet e ardheshme, ku lista qe permenda me larte eshte dhjetra here me e madhe.

E megjithate, ATA qe vendosin fatin tone po ecin ne menyre akoma me te shpejte drejt piksynimit te tyre, me nje projekt perfekt ku qe te gjithe qeveritaret u binden urdherave te tyre. Duan apo nuk duan. E keniu kuptuar mire qe as kush nga pushtetaret nuk vendos dote as gje, sepse cdo gje eshte e shkruar ne program. Bile, nese ndonjeri nga keta te fundit nuk u bindet, fundi eshte i shpejte, ashtu sic edhe Presidenti Venezueles Hugo Chavez, apo Presidenti Colombian Juan Manuel Santos, etj.

E verteta eshte se “programi” nuk eshte kaq i thjeshte, por shume i komplikuar, e keshtu, ne vitin 2008 “shfaqen” krizen ekonomike, sepse duke rrenuar ekonomine demtojne rende njerezit e fuqishem, dhe kjo sepse ka ardhur momenti i “perzjerjes se tenxheres”: kinezet neper bote dhe rracat e tjera te shkojne ne kine, afrikanet ne evrope dhe evropianet te shkojne ne afrik, apo te shfaroset qe komb (siria) dhe te “mbillet” me te huaj etj etj. Sipas axhendes, behet sepse toka nuk mban me mbi shpin, dhe duhet qe te jetohet gjithandej, te mendohet ne te njejten menyre, te studiohet ne te njejten forme, te evoluohet ne nje sintoni dhe ne nje te ardhme shume te shpejte te flitet nje gjuhe e vetme, me nje monedhe te perbashket dhe me nje lider te vetem qe do te kete kontrollin total te te gjithe njerezimit no cdo ckat te rruzzulit, dhe AI, me pultin ne dore do te mund te manovroj (sipa deshires) “pulat” ne kotecin e tij te quajtur Toke. Ata qe nuk binden e din mire se cfare i pret.

Por, nuk jane vetem ato qe permendem me larte sepse lista eshte shume, shume e gjate, dhe mjaftojne vetem disa nga keto fakte qe secili bind ndergjgjegjen e tij, megjithate hajde se po permendim edhe te tjera.

Mendoj se keni degjuar per modifikimin e klimes, kemi folur edhe here te tjera. Per kete, flasin edhe shkencetar dhe studiues me ze, por modifikimi i klimes eshte nje nga problemet kryesore te Ozonit, sepse ne çarjen e tij ka luajtur nje rol kryesor sepse per ata qe nuk e din, ne Kosove ka filluar te perdorej modifikimi i klimes qe ne vitet 1970 e merreni me mend se cfare mund te behet sot me kete teknologji marramendese qe zoterojme.

Bile, disa hulumtues tregojne se vendi me i forte per modifikimin e klimes eshte shteti Rus. Por edhe amerikanet nuk te falin, bile thuhet qe sa here ngrihen avionet ne te gjithe bazat e tyre ane e mbane botes ata leshojne lende kimike ne ajer. Mendohet se kete ata e bejne jo vetem per modifikimin e klimes por edhe per modifikimin e ADN se njerezimit. Pra duke u perhapur ne ajer keto substanca, ne i thithim, dhe ato dalndadal bejne punen e tyre ne trupin tone.

Ndokush nga ju thote: Po pse, kaq potent jane keta? Po mire, nuk mblidhet nje grupe njerezish dhe ti rrezojne? Hm….!

As kush nuk mund t’i perballoj me ata, sepse kane ne dore cdo gje: Parane boterore, Telekomunikacionin (celularet qe mbani ne dore te cilet ju pergjojne edhe kur flini), Mediat (televizione, radio, gazeta etj.), Politikanet (te cdo lloje ngjyre politike), etj etj. Pra as kush nuk mund tu bej dot gje sepse arrine lajmi para se te fillosh dicka e jo me te dalesh hapur. Po kush jane keta?

Ka disa hipoteza, megjithate as kush nuk e di te verteten, ne te vertete. Nje gje eshte e sigurt, qe kur njeriu nuk e mban mend, i gjithe njerezimi te vegjel apo te medhenje, te pasur apo te varfer, i jane perulur figures se Papès duke i puthur doren. Ne kete video Papa qe u puth doren zotit Kissinger dhe zoteris Rothschild https://laveritadininconaco.altervista.org/papa-francesco-bacia-la-mano-david-rockefeller-henry-kissinger-john-rothschild/

Mundet qe keta te jene njerezit me potent te rruzullit? Ku i dihet. Megjithate, kjo video mund te tregoj se kush ne te vertete sundon kete planet tashme te kalbur!