Giorgio Armani sjell shumë shkëlqim në modën e Milanos me linjën kryesore

Dizajneri italian Giorgio Armani prezantoi një koleksion të lehtë pranverë/verë me shumë shkëlqim për linjën e tij kryesore me të njëjtin emër në Javën e Modës në Milano të dielën. Veterani 88-vjeçar i modës hapi shfaqjen, të quajtur “Fil d’Or” (fije e artë), me pamje me ngjyra të lehta në rërë dhe gri të zbehtë. Modelet mbanin xhaketa të zgjatura dhe pantallona të lirshme të ngushta të kombinuara me çanta dhe trajnerë të artë. < Më pas ai iu drejtua nuancave të ndryshme të blusë për të paraqitur majat me thekë dhe fustane të gjatë mbi pantallona, ​​një shumëllojshmëri xhaketash të prera dhe xhaketa me rruaza të kombinuara me funde fluide. Shumë prej modeleve mbanin zbukurime me gaz. Për finalen, modelet kishin veshur një sërë veshjesh të arta mbrëmjeje të përbëra nga bluza të tejdukshme të shkëlqyeshme ose fustane me zbukurime me tegela. “Unë nuk mund të arrij të bëj rroba pa ato të paktën një temin,” u tha me shaka Armani gazetarëve për bollëkun e shkëlqimit në koleksion. “Para disa vitesh ishte e pavend të vishje një veshje me pailleta gjatë ditës, tani është pranuar. E rëndësishme është ta veshësh mirë”, shtoi ai duke përsëritur se tema kryesore e koleksionit ishte “lehtësia”. “. Modelet kryesisht mbanin sandale të sheshta. “Ky koleksion është frymëzuar nga botët e tjera, edhe nëse është shumë Armani”, u tha stilisti gazetarëve. Armani prezantoi të enjten koleksionin më të fundit për linjën e tij të dytë, Emporio Armani./ Përktheu APEL