FORCA SHQIPËRI/ Ëndërra për botëror kalon nga Hungaria

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme seancën zyrtare stërvitore, në “Pushkash Arena”, ku do të zhvillohet edhe ndeshja sot në orën 20.45

Në orën 18:00, nje dite me pare trajneri Reja dhe kapiteni kuqezi dolën në një konferencë për mediat.
Grupi është i plotë dhe i karikuar për të marrë maksimumin.
Ëndërra per botëror kalon nga Hungaria.

Shqipëria do të luajë sot në mbrëmje një nga dy sfidat më të rëndësishme të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ndaj Hungarisë.

Ndeshja luhet pa tifoz, nga ndeshkimi Hungari cka ofron avantazh per kuqezinjte. Përgatiti Apel.Media