Fitorja e Kupës nga Egnatia, Tirana siguron pjesëmarrjen në Kupat e Europës

Egnatia fitoi Kupën e Shqipërisë, për të dytin vit radhazi, ndërsa për këtë sukses, ka festuar edhe Tirana.
Fitorja e Kupës nga Egnatia, Tirana siguron pjesëmarrjen në Kupat e Europës

Egnatia fitoi Kupën e Shqipërisë, për të dytin vit radhazi, ndërsa për këtë sukses, ka festuar edhe Tirana.

Humbja e Kukësit në finale, ka bërë që Tirana të sigurojë pjesëmarrjen në Europë, për shkak se Skënderbeu që është në “Final Four”, ka dënimin e UEFA-s.

Pas Egnatias, Partizanit dhe Vllaznisë, Tirana bëhet skuadra e katërt shqiptare, që do të luajë në eliminatoret europiane.