Është koha për  të gëzuar-Tirana ndriçohet nga dritat e festave

Mbrëmjen e sotme, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nën shoqërinë e Kryeministrit, Edi Rama ka ndezur dritat në sheshin e zbukuruar për festat e fund vitit.

Këtë moment Veliaj e ka dokumentuar edhe përmes një filmimi live nga sheshi Skënderbej.

Kujtojmë se ndezja e dritave sivjet, dy javë pas tërmetit tragjik, ka një simbolikë të fortë që lidhet me shpresën dhe vazhdimin e jetës.

LIVE

LIVE nga sheshi Skënderbej, gati të ndezim dritat e festave. 🎄🥳

Gepostet von Erion Veliaj am Montag, 9. Dezember 2019